Rozwiązanie konkursu

15:50:00

Nareszcie wybrałyśmy zwyciężczynie konkursu zorganizowanego wspólnie z By ilo ♥.
Jest nią dziewczyna o inicjale B. Niestety jako, że nie podałaś maila w celu otrzymania nagrody prosimy Cię o kontakt z nami pod adresem quintessenceofbeauty@blogspot.com. Twoja wypowiedź mimo, iż była obszerna bardzo nas zaintrygowała. Gratulacje za tak szczere słowa. Odkryłyśmy nowe znaczenie słowa Kwintesencja Piękna!


"Kwintesencja piękna- jako, że Wasz blog traktuje o modzie- jest sprowadzana przez inne czytelniczki głównie do piękna kobiecego. Ale aby zrozumieć co czyni kobietę , jej umysł, urodę czy też ubiór pięknymi należy według mnie zdefiniować i zrozumieć czym jest owe piękno. Jest to oczywiście bardzo proste- pięknym jest to co nam się podoba, co nas zachwyca, oszałamia w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Co więcej przez wszystkie epoki ludzie utożsamiali piękno z dobrem, dobro zaś z chęcią posiadania czegoś. Każdy przecież pragnie rzeczy ładnych, wdzięcznych, dobrych. Piękno to też szlachetne czyny, wzniosłe postawy. Ileż razy to zachwycaliśmy się mitologią grecką, gdzie możemy znaleźć wszystkie wymienione przeze mnie elementy: cudowna Afrodyta, mądra Atena, waleczny Herakles, mężny i niestrudzony Odyseusz. To właśnie na owej mitologii wyrósł kult piękna, dobra i bohaterstwa. Należy podkreślić, że kult piękna zmienia się nieustannie. Często na lekcjach plastyki czy polskiego słysząc o kobietach Rubensa wielu z nas zastanawiało się jak ludzie mogli wielbić obłe kształty kobiet w tamtych czasach. Jednak właśnie to w baroku lud uważał za idealne w przeciwieństwie do dziś, kiedy to promowany jest bez przerwy (choć słychać ciche głosy oburzenia) za kult doskonałości. To co napisałam powyżej to moja kwintesencja piękna ogółem- dobro, odwaga, zmienność postaw i ideałów.
Chciałabym się jednak odnieść także do piękna kobiecego. Pominę charakter duchowy, psychiczny, ponieważ wiadomo już jak ja je definiuję, spróbuję skupić się na tym fizycznym. Kwintesencją piękna u kobiety jest jej niewymuszony styl i luz, nieodparty, naturalny urok, coś co przykuwa wzrok nawet nie do końca wiedząc czemu. Pewnego rodzaju nonszalancja, niebanalna elegancja oraz jednocześnie kruchość i delikatność. Co prawda kwintesencja to "to co najważniejsze", "istota", dla mnie wszystkie te czynniki to jedna wielka kwintesencja. Vive la belle!
"

Zdjęcia byilo.pl

Jeszcze raz gratulujemy!!!
Zapraszamy już niedługo na nowy KONKURS!
You Might Also Like

7 komentarze

 1. Gratulacje! :)
  _________________________
  alexowa-moda.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. super! gratulacje ! :)

  http://vexgirl.blogspot.com/2011/08/rozdanie-bb-cream-nowa-wspopraca.html?showComment=1314032944142#c4304500912973674801

  OdpowiedzUsuń
 3. gratulacje ! :)

  __________________


  http://franka.ka.pinger.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacjeee! :)


  (A co, jeśli zwyciężczyni się nie zgłosi ? )
  :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Wtedy wyznaczymy inną osobę, ale na razie czekamy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czyli jest jakaś nadzieja... :D

  Ile czekacie na mail od zwyciężczyni? :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz :)
Osoby Anonimowe prosimy o podpisanie się imieniem.

Instagram

Like us on Facebook

Followers