Ten 1 %

09:12:00

Odbiegając na chwilkę od tematyki mody i urody, chciałabym zwrócić Waszą uwagę na dużo istotniejsze sprawy, a mianowicie na 1 % ze swojego podatku, który pracując możecie przekazać chorym i potrzebującym, różnym fundacjom, organizacjom czy schroniskom dla zwierząt. Wystarczy w odpowiedniej rubryce swojego PITu wpisać numer KRS wybranego podmiotu, któremu chcesz pomóc pewną kwotą pieniężna, czasem niewielką, ale jakże ważną w kontekście tego przekazu od dużej liczby osób. Są to pieniążki, których i tak nie otrzymamy, a możemy je dobrze spożytkować pomagając innym. Dużo słyszy się na temat 1 % w mediach, a kolejne fundacje nawołują do oddania tej kwoty właśnie na ich dobroczynną działalność. W tym natłoku informacji i reklam wybranie odpowiedniej organizacji lub docelowej osoby wydaje się być bardzo proste, jednak nie jest tak do końca. Ważne aby przekazać te pieniążki właściwym osobom, które naprawdę tego potrzebują. Zwracam się dzisiaj do Was, Waszych przyjaciół i rodziny, w szczególności jeśli mieszkacie w Częstochowie lub w województwie śląskim, do przekazania 1 % z podatku na rzecz mojej koleżanki, która wymaga długotrwałej rehabilitacji po nieszczęśliwym wypadku jakiemu uległa kilka miesięcy temu...

Poniżej przedstawiam apel od rodziców Aliny.


Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc dotyczącą leczenia i powrotu do zdrowiaAliny Sukiennik, lat 23
W listopadzie ubiegłego roku u Alinki doszło do nagłego zatrzymania krążenia, najprawdopodobniej w wyniku zaburzeń rytmu serca. Po skutecznej reanimacji trwającej około 40 min w stanie bardzo ciężkim została przyjęta do Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie na Oddział Intensywnej Terapii. Niestety w wyniku niedotlenienia mózgu przez ok 1,5 miesiąca Alinka była w samoistnej śpiączce. Nie wiadomo w jakim stopniu został uszkodzony mózg. Po wybudzeniu się Alinka jest całkowicie niesamodzielna w zakresie zapewnienia podstawowych potrzeb życiowych. Dzięki intensywnej rehabilitacji pod koniec grudnia zaobserwowano stopniową poprawę, Alinka zaczęła spełniać proste polecenia typu "mruganie oczami przy zadanym pytaniu, ściskanie dłoni". Wykazuje stałą tendencję do poprawy. Wymaga stałego leczenia, całodobowej opieki oraz intensywnej rehabilitacji.

Do momentu tego nieszczęśliwego zdarzenia Alinka studiowała Zdrowie Publiczne na Politechnice Częstochowskiej. Była bardzo lubianą osobą, zawsze chętną do pomocy. W lipcu zeszłego roku uczestniczyła w praktykach z fizjoterapii, które bardzo jej się podobały i chciała iść w tym kierunku. Niestety to zdarzenie przerwało jej marzenia i sama będzie wymagała ciągłej opieki rehabilitantów i fizjoterapeutów.

Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe, które zostanie przeznaczone na leczenie Alinki, głównie jej rehabilitację. Poprzez Fundację Światło chcemy dać szanse Alince, ponieważ ponoszone wydatki przerastają nasze możliwości finansowe.


1% podatku możecie Państwo przekazać w rozliczeniu podatkowym. W tym celu w PIT należy wpisać:
Numer KRS: 0000183283, cel szczegółowy 1% : na leczenie Sukiennik Aliny


Można również przekazywać darowizny na rzecz Alinki wg poniższych danych:

34 1240 4009 1111 0000 4490 9943
Fundacja „Światło"
ul. Grunwaldzka 64, 87-100 Toruń
z dopiskiem: „na leczenie Sukiennik Aliny"


ZA PRZEKAZANE ŚRODKI WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SERDECZNIE DZIĘKUJĄ
mama Alinki - Anna Sukiennik wraz z rodziną
Swój 1 % możecie także przekazać na fundację Młodzi-Młodym, która jest niewątpliwie fenomenem w moim regionie. Pomysłodawcami i założycielami Fundacji są studenci pełni zapału do pracy i wiary w dobrych ludzi. Misją Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym” jest szeroko rozumiana pomoc ludziom młodym, pokrzywdzonym przez zjawiska losowe t.j. wypadki, schorzenia wrodzone. Fundacja  promuje także osoby zdolne, aktywne, które nie są w stanie rozwijać swoich talentów ze względu na brak środków pieniężnych, wspiera finansowo wiele szkół, przedszkoli, klubów sportowych. Szczegółowe informacje o fundacji i jej celach możecie znaleźć na stronie: www.mlodzi-mlodym.pl.
To wspaniałe, kiedy młodzi ludzie bezinteresownie pomagają  pokrzywdzonym przez los. Wszyscy powinniśmy brać z nich przykład.Odchodząc od kwestii 1 % to już dawno chciałam Wam pokazać choć kilka prezentów urodzinowych, które otrzymałam od najbliższych przyjaciół. Jako, że jestem fanką Audrey Hepburn i filmu Śniadanie u Tiffany'egoa, dostałam śliczny zegarek budzik, który idealnie wkomponował się we wnętrze mojego pokoju. Już wcześniej miałam plakat z Audrey, który niedługo (w końcu) zawiśnie i będzie zdobił ścianę nad kanapą :))) Od Madzi otrzymałam perfumy Zara WHITE i muszę przyznać, że od razu zakochałam się w tym zapachu. Jest bardzo kobiecy, delikatny i na pewno będzie pasował kobiecie eleganckiej i nowoczesnej. Zapach długo się utrzymuje, delikatnie otula i towarzyszy mi cały dzień wprawiając w dobry nastrój. Szczerze polecam!You Might Also Like

11 komentarze

 1. Piekny zegarek a co do perfum to niestety nie znam tego zapachu, ale jeśli jest delikatny to na pewno pięknie pachnie :)

  Zaś jeśli chodzi o mój 1% już dawno zdecydowałam na co go przekażę, choć to z moich zarobków tylko kilka groszy i zaledwie kropla w morzu potrzeb, ale przynajmniej w ten sposób mogę wesprzeć potrzebujące fundacje. Brawo dziewczyny za zwrócenie uwagi na takie istotne sprawy! :)
  buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 2. http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=9185666

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo wzrusza i cieszy, że zamieszczacie na swoim blogu informacje o możliwości pomocy osobom potrzebującym. Dla nas to tak niewiele przekazać
  1 % podatku a może pomóc w leczeniu chorych. Dla chętnych przypominam również o historii mojej maleńkiej siostrzenicy Marysi i zapraszam do odwiedzania jej bloga www.naszamarysia.pl :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. UWIELBIAM, UWIELBIAM , UWIELBIAM ŚNIADANIE U TIFFANY-EGO !!! Paulina .

  OdpowiedzUsuń
 5. Super pomysł na posta, w końcu nie tylko ciuchy się liczą.

  A my mamy na blogu prawdziwą bombę - udało nam się namówić kolegów z biura na post z ich stylizacjami: http://lenalona.blogspot.com/2012/02/mad-men-mezczyzna-biurowy.html
  Jest na co popatrzeć :D

  Zapraszamy i pozdrawiamy,
  Lena&Lona z "Bless the Mess"
  http://lenalona.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. śliczny ten zegarek, wow*_*
  _
  to szkoda, że takie rzeczy dzieją się na świecie :<

  OdpowiedzUsuń
 7. a Wy dziewczyny przekazałyście 1%?????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście że tak! :) Nie prosiłabym Was o pomoc, gdybym sama tych pieniążków nie przekazała na rehabilitację koleżanki.

   Usuń
 8. Dobre z Was duszyczki :) Tak trzymać! Moda modą, ale piękne wnętrze to rzecz bezcenna :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziewczyny , myślałyście kiedyś o podzieleniu się z nami informacji na temat - czym zajmujecie się na codzień - oprócz nauki oczywiście? Czy pracujecie, jakie macie hobby , jakie filmy oglądacie , jakie książki lubicie, jak spędzacie czas wolny , albo po prostu jak wygląda wasz normalny dzień , co was bawi , co wkurza a co fascynuje . Ciekawy temat na post ! Paulina.

  OdpowiedzUsuń
 10. Perfumy ZARA bardzo fajne wpadły mi w nos gdy byłam u kuzynki w wawie, chcę też :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz :)
Osoby Anonimowe prosimy o podpisanie się imieniem.

Instagram

Like us on Facebook

Followers